Duygu ve Tutkunun En iyi İfadesi Bachata Dansı

Duygu ve Tutkunun En İyi İfadesi Bachata

Bachata Dansı

Bachata dansı Dominik Cumguriyeti’nin resmi dansıdır. Kelime anlamı olarak acılı aşk şarkısı olarak tanımlanan bu stil, Bolero ve Merengue hareketlerinin bir karışımıdır. 1960’lı yılların başında Juan Luis Guerra’nın BACHELETA albümüyle tüm dünyada çığ gibi büyüyen Bachata dansları tutkusu günümüzde de hala geçerliliğini koruyan Latin ritimleri arasındadır.

Bu stil bilinen en ateşli danslardan biridir, partnerinizle tek vücut olarak müziğe kendinizi bırakırsınız.Aynı zamanda bachata aşıkların,aşkın,tutkunun dansıdır.

Bachata Dansı Nasıl Yapılır

Bachata müzik eşliğinde partnerinizle uyum içerisinde parmak uçlarınıza vurguları vererek kalça kıvrımlarıyla yapılan bir danstır. Bu stil romantik, gitara dayalı, duygu yüklü müziklerin bir araya gelmesiyle tutku ve erotizmi çağrıştırmaktadır.

Hemen Dans Akademi Bachata kursumuza katılın. Partnerinizle aranızdaki bağa kattığı etkiyi fark edince bir daha asla vazgeçemeyeceksiniz.

Bachata ile Tutku Dolu Bir Dans

Yerli Dilinde acılı aşk anlamına gelen Bachata kelimesi Dominik kökenli müzik ve dansa verilen isimdir. Temel  adımlara uygun olarak yapılan bu dansı öğrenmeniz için tüm Türkiye’de özellikle de İstanbul’da çok sayıda kursumuz bulunmaktadır.

Müzik türü olarak ise daha çok gitarın ön planda olduğu bir müziktir. Vurmalı çalgılar, ve bas gitar Bachata müziğini yapmak için en çok kullanılan enstrümanlardır. Bu dans sayesinde partneriniz ile aranızda ki bağı güçlendirirken vücut dilinizi daha etkili kullanmayı öğreneceksiniz.

Web Tasarımı Web Tasarımı ve Seo Danışmanlığı - Webhome